BAŞARISIZLIK BAHANELERİNİ BIRAK!Kadın Frengi, 8 çocuğu var. Üçü sağır, ikisi kör, birisi zeka engelli. Kadın yine hamile ve doğan çocuk BEETHOVEN!


Baba sarhoş, anne hasta, yatılı okullarda geçen yalnız bir çocukluk, bitmeyen depresyon ve sara hastalığıyla mücadele eden dahi; DOSTOYEVSKİ !

Altı çocuktan ilki o iki erkek kardeşi bebekken, üç kız kardeşi nazi zulmünde ölüyor. Babası baskıcı, geçimsiz. O ise hep yalnız; KAFKA

11 yaşında babasını kaybediyor, dedesi sert kişilik, onu evden kovuyor. Yoksul aile, onbir yaşında tersanelerde çıraklığa başlıyor.: GORKİ !

Babasından devamlı kemerle dayak yiyen çocuk. Çoğu geceler sokakta yatıyor. Cildi hasta karaciğerinden müzdarip; BUKOWSKİ !

On üç yaşında annesi ölüyor, okula gidemiyor, hayatı boyunca ruh sağlığının tekrarlayan ataklarından müzdarip, bir kitap kurdu; WIRGINIA WOLF!

Babası borçları yüzünden hapishaneye düşünce çalışarak borçları ödemek, ailesine bakmak zorunda kalan, okula gidemeyen küçük bir çocuk kendini yetiştiriyor. CHARLES DİCKENS

                                                  Çetin Deniz
Yazar / Psk. Dnş./ Hafıza Tek. Uzm.
İnstagram takip için: @cetindenizofficial

Facebook ://yazarcetindeniz


KİTABIM İÇİN RESMİ TIKLAYIN
Diğer yazılarım: 
Yorum Gönder