FETHİYE “SAKLI KENT KANYONU”


Bu sene tatilimizi Fethiye ölüdeniz de mahidevran otelde geçirme kararı aldık. Uzun ve güzel bir yolculuktan sonra otelimize büyük bir heyecanla vardık. Otel konusunda ki fikir ve düşüncelerimi (Mahidevran otel) başlıklı yazımdan okuyabilirsiniz.

Fethiye’de yapabileceğiniz çok sayıda aktivite ve gezebileceğiniz çok sayıda tur var. Önce bizde turlardan birisine mi? katılsak diye düşündük. Ancak daha sonra kendi programımızı yapma kararı aldık. 


Gezilebilecek birkaç yer baktık.  Sorduk soruşturduk ve Saklı Kent ve Gizli Kent yerlerinin mutlaka gezilmesi gereken yerlerden olduğunu öğrendik.

Fethiye Ölüdeniz’den Seydikemer istikametine doğru yola çıktık. Seydikemer’e varınca saklı kent tabelalarını çıkıyor karşınıza. Saklı kent yolu üzerinde Biraz yol aldıktan sonra kahvaltı mekanlarını görmeye başlıyorsunuz. Bir yerde durup güzel bir kahvaltı yaptıktan sonra 5 km kadar daha yol alıp Saklı kente vardık.

Geniş güzel bir araba otoparkı var. Giriş ücretli. Girişte birçok yerde lastik ayakkabı giymeniz iyi olur yazıları görürsünüz. Biz daha öncesinde lastik ayakkabılarımızı yanımızda getirdiğimizden buna ihtiyaç duymadık. Lastik ayakkabınız yoksa 3 tl ye kiralayabiliyorsunuz. Mutlaka kiralamanızda fayda var.

İçeriye girdiğiniz andan itibaren öyle bir güzellikle karşılaşıyorsunuz ki anlatılmaz yaşanır.


Burdan sonrasını videolarımdan izlersiniz. Umarım görme fırsatınız olur. Bu arada burayı o köyde yaşayan Ekrem adında bir çoban 20 yıl kadar önce bulmuş. Kahvaltı yapacağınız mekanlarda hikayesini dinlersiniz inşallah. 

                          


Yorum Gönder